Warning: get_browser(): browscap ini directive not set in /space/sites/ostrow/www/index.php on line 92 Serwis miejski ostrow.pl - Ostrów Wlkp. - Multimedialna szkoła przyjazna dla uczniów
Osób online: 9; piątek, 28 sierpień 2015 Imieniny Adeliny, Erazma, Sobiesława

 Zobacz także:

 - Soczewki kontaktowe

Wszystkie Ostrów Sport Kultura TV Ostrow Policja Wydarzenia Artykuły Rozrywka Muzyka Film  Powrót
Ostrów Wlkp. • artykuly • 2013-10-15
Multimedialna szkoła przyjazna dla uczniów
Źródło: Magdalena Wymazała 

Rozsądne wykorzystanie nowoczesnych technologii pomaga dzieciom w nauce. Szybciej analizują dane, łączą różne wątki i chętniej szukają odpowiedzi na nurtujące pytania.


Odpowiednio przygotowane materiały i pomoce multimedialne wspierają nauczycieli w rozbudzaniu wyobraźni i ciekawości uczniów, już od najmłodszych lat.

W procesie edukacji ważne jest odpowiednie podejście do ucznia, płynne reagowanie na to, co dzieje się w świecie nauki i techniki, a także nieustanne udoskonalanie programów nauczania. Obok tradycyjnych form, ważną rolę spełniają również te bardziej kreatywne. Pozwalają uczniom spojrzeć na pogłębianie wiedzy w zupełnie inny sposób, uczyć się poprzez zabawę z nowymi technologiami. Umożliwiają indywidualizację procesu kształcenia poprzez regulowanie tempa uczenia się, dostosowywanie treści i sposobu prezentacji do możliwości psychofizycznych uczniów.

Wykorzystanie multimediów do samodzielnego opracowania materiałów i rozwiązywania zadań rozwija umiejętności formułowania, analizowania i rozwiązywania problemów o różnym stopniu trudności. Jednocześnie sprawia, że nauka jest przyjemna, przez co dzieci chętniej się uczą i łatwiej przyswajają wiedzę - mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Z najnowszych badań Secure wynika, że polskie szkoły owszem są wyposażone w komputery i pomoce multimedialne. Jednak nauczyciele rzadko korzystają z nich na lekcjach, mimo że w podstawach programowych kształcenia znajdują się zalecenia wykorzystania technik informacyjnych. Może to mieć duże znaczenie w procesie nauczania matematyki, która i tak już często bywa przedmiotem problematycznym.

Lekcje matematyki prowadzone przy użyciu nowoczesnych narzędzi, np. kalkulatorów graficznych i tablic interaktywnych rozwijają logiczne myślenie i umożliwiają kontrolowanie procesu poprawnego rozwiązywania zadań. Są znakomitym uzupełnieniem klasycznego programu, a ich wykorzystanie przynosi zaskakujące efekty. Znamiennym przykładem są bardzo dobre wyniki z matury międzynarodowej z matematyki, w trakcie której uczniowie mogą korzystać z kalkulatorów graficznych - dodaje Piotr Tomczak.

Nowoczesne kalkulatory, a także dodatkowe sprzęty takie, jak chociażby tablice interaktywne, czy wizualizery, urozmaicają proces edukacji. Wzbudzają ciekawość, pomagają zrodzić pasję do nauki i wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Niewątpliwie, ułatwiają także pracę nauczycieli, którzy mogą przygotowane w formie elektronicznej materiały łatwo powielać i edytować.

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, w którym informacja traktowana jest jako towar, a różnego rodzaju sprzęty jako narzędzia umożliwiające dotarcie do niej. Aby nauka była efektywna powinna być wspierana przez nowoczesne technologie, do których dzieci i młodzież przyzwyczajane są już od najmłodszych lat. To właśnie zadaniem zarówno nauczycieli jak i rodziców jest poszukiwanie takich rozwiązań, by wspierać rozwój uczniów.Kto może zaskarżyć uchwałę zgromadzenia wspólników?2013-10-11

Coraz popularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Podział majątku dorobkowego małżonków 2013-10-10

Początki są piękne i rysują się w jasnych barwach. Młodzi małżonkowie budują, remontują kupują – gromadzą składniki majątkowe tak, aby rodzinie żyło się lepiej i wygodniej.
Dekoracje ścian to nie tylko zwykłe farby i tapety!2013-10-10

Jeszcze do niedawna, decydując się na odświeżenie wyglądu wewnętrznych ścian naszego domu czy mieszkania stawaliśmy przed wyborem: farba czy tapeta, co było trudne do zniesienia zwłaszcza dla osób pragnących w jakiś sposób wyróżnić swoje wnętrze.
Z grzybami lepiej uważać, bywają trujące2013-10-04

Stosunkowo wysokie temperatury powietrza oraz wilgotność podłoża sprzyjają rozwojowi grzybów.
Gdy boli gardło 2013-10-02

Niestety ból gardła jest bezlitosny. Nie oszczędza nikogo. Dopaść może zarówno małe dzieci jak i osoby w podeszłym wieku.
Świeżo, zdrowo, sezonowo - postaw na jesienne warzywa2013-10-02

Po świeże warzywa warto sięgać przez cały rok. Wybierajmy szczególnie te sezonowe, w terminach, w których daje nam je Matka Ziemia.
Bezpieczna szkoła pod okiem kamer2013-10-01

Nauczyciel na dyżurze pilnujący porządku na przerwach – to widok, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić przez lata. Dziś coraz częściej jednak ta forma zapewnienia bezpieczeństwa okazuje się niewystarczająca.
Pielęgnacja ust. Jak dbać o usta, jak sprawić, by usta były piękne i zadbane?2013-10-01

Nawilżone, zadbane usta są synonimem młodości. Jak sprawić, by usta na długo zachowały młodość?
Za ciężkie szkolne tornistry i plecaki2013-09-30

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a wraz z nim powróciły przeładowane i za ciężkie plecaki czy tornistry.
Jak spisać ważny testament2013-09-27

Najpowszechniejszym sposobem dziedziczenia jest tzw. dziedziczenie ustawowe. Polega ono na tym, że majątek spadkodawcy dzielony jest pomiędzy jego krewnych w częściach określonych w Kodeksie cywilnym.
   Najczęściej czytane z kategorii:

   Ostatnio dodane:

Rozrywka, Humor, Ciekawostki ...
Artykuły, Zdrowie i Uroda , Wywiady ...

^

Napisz do nas - Copyright 2014 ostrow.pl